Напис "мозковий" на банку консервованого горошку означає, що це – найкращий сорт цукрового горошку. Зелений горошок-зерна, що отримуються з недозрілих стручків овочевого гороху, буває мозкових та гладкозерних сортів.

Це просто горох, що утворює зморщені зерна. А така дивна назва у нього через те, що складки та вм'ятини сухих зерен комусь нагадали борозни та звивини головного мозку. Однак для консервації мозковий горох завжди збирають недозрілим, коли горошини ще зелені, гладкі та м'які.

Консервований зелений горошок Зелений горошок може спровокувати метеоризм у будь-якої людини, тому краще їм не зловживати, особливо маленьким дітям, вагітним і матерям, що годують. Дітям до 3 років краще вживати лише трохи свіжого гороху, а малюкам до 1 року від нього краще відмовитися.

Спочатку горох висушують, потім відновлюють. Якість такого консервованого горошку набагато нижче, ніж у «мозкового», але його також можна використовувати при приготуванні страв. Найголовніше – вибирайте зелений горошок за ГОСТом (ГОСТ 15842-90). ГОСТ, на відміну ТУ, є показник високої якості продукції.