Кропивниця – це шкірний симптом алергії або іншої патології, пов'язаної з викидом гістаміну. Свою назву отримала через почервоніння та пухирі, дуже схожі на опік кропиви. Можна також зустріти назви "кропив'яна лихоманка" або "уртикарія".

Спровокувати захворювання можуть укуси комах, контакти з алергенами, інфекційні зараження, поява в організмі паразитів. Пухирі у дітей швидко трансформуються в рожево-коричневі вузлики з невеликою бульбашкою. Уражена шкіра свербить і свербить. Нерідко на ній утворюються і кров'яні скоринки.

Гостра алергічна кропив'янка лікується переважно антигістамінними препаратами (цетиризин, фексофенадин). Їх потрібно регулярно приймати протягом кількох тижнів. Принцип їх дії – блокування дії гістамінів, за рахунок чого зменшується висипання та припиняється свербіж алергії при кропивниці.

Клінічно проявляється дрібними світло-рожевими пухирями (від 1 до 5 мм) по всьому тілу, сильним потовиділенням, слабкістю, задишкою, почастішанням серцебиття, іноді бронхоспазмом. ХК розвивається нападоподібно, може тривати кілька хвилин або годин.