Маловоддя зменшення кількості навколоплідних вод при вагітності нижче за норму для даного терміну. Зустрічається у 4% вагітностей. Асоціюється з підвищеною перинатальною смертністю, передчасними та ускладненими пологами. Часто призводить до недорозвинення легень у плода, порушення будови скелета та іншої патології.

Причини та наслідки маловоддя при вагітності багато в чому визначаються терміном гестації та темпами прогресування. Гіпотрофія (відставання плода у розвитку) разом із зменшенням кількості околоплодных вод розцінюється як особливо несприятлива ситуація, коли він підвищений ризик внутрішньоутробної загибелі плода.

У разі виявлення маловоддя при вагітності у 2 триместрі лікування провадиться в амбулаторних умовах. При діагностуванні патології на 34 тижні гестації або пізніше жінка потребує лікуванні в умовах стаціонару.

з боку плода: уроджені аномалії розвитку, затримка внутрішньоутробного зростання, асфіксія, внутрішньоутробна інфекція, передчасний розрив оболонок; з боку матері: прееклампсія, гіпертонія, метаболічний синдром, системні захворювання сполучної тканини, інфекційно-запальні захворювання.