Виділяють три ступеня збільшення піднебінних мигдаликів: Перший ступінь – перекрито третину відстані від краю піднебінної дужки до язичка. Другий ступінь – лімфоїдна тканина заповнює дві третини простору. Третій ступінь – мигдалики «зустрічаються» у язичка і стикаються між собою.

2 ступінь2/3 простору заповнені лімфоїдною тканиною, 3 ступінь – Гланд добре видно і зачіпають один одного. Таке захворювання, як гіпертрофія піднебінних та глоткової мигдалинздатне призвести до серйозних ускладнень.

Мигдалики однакового розміру, блідо-рожевого відтінку. На поверхні мигдалин немає горбків, ущільнень, нальоту, бульбашок. На поверхні піднебіння і піднебінних дужок немає гнійних утворень, плям, нальоту, колір рожевий.

Мигдалики поділяються на:

  • парні піднебінні – у поглибленні між м'яким піднебінням і мовою (перша і друга мигдалики); трубні – в області глоткового отвору слухової труби (п'ята та шоста) мигдалики).
  • непарні глоточна (носоглоточна) – в області склепіння та задньої частини стінки глотки (третя мигдалина, мигдалина Лушки).