Неконкретизований (невизначений) умисел та його роль у кваліфікації злочинів Невизначений (неконкретизований) умисел означає, що у винного є не индивидуально-определенное, а узагальнене уявлення про об'єктивні властивості діяння, т.к. е. він усвідомлює лише його видові ознаки.Jan 24, 2021
Намір і необережність, у свою чергу, поділяються на види: умисел – на прямий і непрямий, а необережність – на легковажність та недбалість. У статті 25 КК РФ міститься вказівка на поділ наміру на два виду – Прямий і непрямий, – засноване на його психологічному змісті.
При прямому намірі особа бажає щоб настали передбачувані ним суспільно небезпечні наслідки. При непрямому намірі особа не бажає, але свідомо припускає, що в результаті її дій (бездіяльності) можуть настати суспільно небезпечні наслідки, або ставиться до них байдуже.
Умисел – Одна з форм провини, що протиставляється необережності. В адміністративному праві, а також у кримінальному законодавстві деяких країн винною може бути визнана навіть юридична особа.