Розрізняють неускладнену гонорею, під якою розуміють первинне ураження слизової оболонки сечостатевих шляхів (уретри у чоловіків, цервікального каналу та уретри у жінок). При цьому хворі пред'являють скарги на хворобливе прискорене сечовипускання, виділення, частіше за гнійний характер, з уретри та/або піхви.

Гостра неускладнена гонорея лікується протягом 7-10 днів пероральними та місцевими (мазями) антибіотиками. Лікування призначається як носію інфекції, а й його партнеру.

Занедбана гонорея призводить до безпліддя у чоловіків та жінок. Млява поточна гонорея у чоловіків може викликати запалення простати та імпотенцію. При підозрі захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря-венеролога. У КВД № 1 можна пройти повне обстеження та здати всі необхідні аналізи.

Прояви гонореї Частина тих, хто заразився, можуть не мати прояви захворювання. Інші ознаки гонореї з'являються через 2-5 днів до 2-3 тижнів після зараження, як правило, раніше у чоловіків, ніж у жінок. Більш ніж половина жінок захворювання протікає без симптомів.