Опосуми (лат. Didelphimorphia) загін сумчастих ссавців. З пізньої крейди мешкають у Південній та Північній Америці; в середньому палеогені мешкали в Європі, Африці та Центральній Азії. Населяють різного типу рівнинні та гірські ліси, савани Південної, Центральної та частиною Північної Америки.

Вагітність триває 12-13 діб, у посліді до 18-25 дитинчат. Лактаційний період триває 70-100 днів. Деякі опосуми виношують дитинчат у сумці, що відкривається отвором назад, але в більшості вона відсутня. Підрослі дитинчата подорожують разом з матір'ю, тримаючись за шерсть на її спині.

Звичайні опосуми практично всеїдні. Вони поїдають падаль, безхребетних, дрібних гризунів, рептилій, земноводних, гриби, багато культурних рослин, особливо кукурудзу та зернові злаки.

Посуми і опосуми – це різні ссавці, хоча разом відносяться до інфракласу сумчастих. Технічно правильніше називати поссумами всі види сімейства кускусових, що мешкають в Австралії, Новій Гвінеї та ряді островів Океанії, а опоссумами – Всі види сімейства опоссумових, що мешкають в Америці.