Фотосинтетичні пігменти та їх локалізація. У мембранах тилакоїдів містяться фотосинтетичні пігменти. пофарбовані органічні сполуки, що забезпечують поглинання світла у процесі фотосинтезу. *Кожен пігмент здатний поглинати світло лише у певній частині спектра (тобто.

У живих організмів виявлено два типи пігментів, здатних виконувати функцію фотосинтетичних приймачів (антени) Ці пігменти поглинають кванти видимого світла та забезпечують подальше запасання енергії випромінювання у вигляді енергії електрохімічного градієнта іонів H+ (протонів) на біологічних мембранах.

Пігменти — органічні сполуки, присутні у клітинах та тканинах рослин і фарбують їх. Ці сполуки мають здатність поглинати і перетворювати світлову енергію в ультрафіолетовій та інфрачервоній областях спектру. Вони розташовані в хлоропластах та хромопластах. Відомо понад 150 стійких пігментів.

У рослинних клітинах найчастіше зустрічаються зелені пігменти хлорофіли, червоні та сині антоціани, жовті флавони та флавоноли, жовто-оранжеві каротиноїди та темні меланіни. Кожна з цих груп представлена ​​декількома різними за хімічною будовою, а отже, по поглинанню світла та забарвленню пігментами.