Птеригіум – аномальне зростання слизової оболонки очі, червоного і білуватого кольору, яка зростається у рогівці, найчастіше розташовується в назальній стороні, але також може з'явитися на зовнішній стороні очі або обох око.24 Oct 2019
Найнебезпечніше у цій ситуації — прогресування захворювання. Тоді може погіршуватись гострота зору, формуватися неправильний астигматизм. Саме для цього потрібна ретельна діагностика – візометрія, рефракто- та кератометрія, кератотопограма. З урахуванням цих даних визначається тактика подальшого лікування.
При І стадії птеригіуму можливе його висічення за методикою Арльта. При ІІ та ІІІ стадіях виконуються методики з алопластикою кон'юнктиви (тобто стороннім трансплантатом) або з аутопластикою кон'юнктиви (тобто трансплантант формується з власної неушкодженої кон'юнктиви).
Тканина кон'юнктиви фіксують швами. За два тижні їх можна буде знімати. Процес загоєння не викликає особливого занепокоєння у пацієнта. Протягом першої семи діб можуть виникнути незначні хворобливі відчуття та почервоніння, але через кілька тижнів вони проходять.