Рознопрягаемими називаються такі дієслова, які відмінюються то по I, то за II відмінювання: хотіти (хочеш, хоче – по I відмінюванню; хочемо, хочете, хочуть – по II), бігти (біжиш, біжить, біжимо, біжіть – по II відмінюванню; біжать – по I), замігти (забрехнеш, замігтить, замігте – за II відмінювання;
Що таке рознопрягається дієслово Різнопрягаються дієслова можуть відмінюватися як по першому, так і по другому типу відмінювання. Наприклад, дієслово «хотіти» в однині третьої особи відносять до першого типу відмінювання («хоче»), а в множині третьої особи — до другого типу (вони хочуть).
Різноспряганим дієсловам відносяться дієслова бігти та хотіти, а також похідні від них, отримані за допомогою приставок. Так наприклад: Хочеш – закінчення [їж] – це перше відмінювання, але вже в множині хочете закінчення [іте] це друге відмінювання.
У російською мовою є ряд дієслів, які по закінченнях не підходять до жодного з типів відмінювання. Їх називають рознопрягаються дієсловами або дієсловами з індивідуальним типом відмінювання. Це дієслова бігти, хотіти, дати, є й їхні похідні (добігти, захотіти, роздати, поїсти).