Сарказм – це сатиричний прийом: зла іронія. Він будується на суперечності явного та прихованого сенсу: коли мається на увазі протилежне до того, що говориться. Від іронії сарказм відрізняється особливою їдкістю, прагненням поранити об'єкт глузування. Термін походить від грецького «сарказейну» — «рвати плоть, як собака».
Сарказм — це глузування, яке може відкриватися позитивним судженням, але загалом завжди містить негативне забарвлення і вказує на нестачу людини, предмета чи явища, тобто того, щодо чого відбувається.
Сарказм — уїдливий глузування, в якому стверджують одне, але мають на увазі протилежне. Як правило, такий жарт викриває брак чогось. До речі, з грецького слово σαρκασμός перекладається як «розривати плоть». Цю метафору можна трактувати як викриття справжньої суті іншу людину чи явища.
Сарказм можна як вираз уїдливої глузування, чи іронію. Приклади сарказму: «Я працюю 40 годин на тиждень, щоб залишатися бідним», або «Якщо хворий дуже хоче жити, лікарі безсилі» Щоб зрозуміти та виявити сарказмВажливо зрозуміти факти, пов'язані з подією.