Сенсорна інтеграція (СІ) – це організація сенсорних сигналів, завдяки якій мозок забезпечує ефективні реакції тіла та формує емоції та поведінку. Метою цього процесу є планування та виконання відповідних дій у відповідь на сенсорний подразник, зовнішній чи внутрішній.

Сенсорна система дозволяє нам отримати інформацію від органів чуття, а сенсорна інтеграція переробити її й надалі використовувати як досвід взаємодії із навколишнім світом. Сенсорна система у дитини досить тендітна, тому несприятливі чинники можуть призвести до поступового виникнення порушень.

Сенсорна інтеграція – це процес, під час якого нервова система людини отримує інформацію від рецепторів усіх почуттів (зір, слух, смак, дотик, нюх, вестибулярний апарат, відчуття тіла), потім організує їх та інтерпретує так, щоб вони могли бути використані у цілеспрямованій діяльності.

Ознаки порушення сенсорної інтеграції. Порушення зорової системи: дитина не любить ходити сходами, переступати перешкоди, дивитися в очі, віддає перевагу напівтемряві або темряві, вередує при яскравому світлі, напружується, розглядаючи оточуючих і предмети.