Сенсорна інтеграція (СІ) – це організація сенсорних сигналів, завдяки якій мозок забезпечує ефективні реакції тіла та формує емоції та поведінку. Метою цього процесу є планування та виконання відповідних дій у відповідь на сенсорний подразник, зовнішній чи внутрішній.

Сенсорна система дозволяє нам отримати інформацію від органів чуття, а сенсорна інтеграція переробити її й надалі використовувати як досвід взаємодії із навколишнім світом. Сенсорна система у дитини досить тендітна, тому несприятливі чинники можуть призвести до поступового виникнення порушень.

Фахівець із сенсорної інтеграції – у нього цілий комплекс занять, під час яких нервова система людини отримує інформацію від рецепторів всіх почуттів (дотик, вестибулярний апарат, відчуття тіла або пропріоцепція, нюх, зір, слух, смак), потім організує їх та інтерпретує так, щоб вони могли бути …

Заняття з сенсорної інтеграції проводить дитячий психолог за допомогою сенсорною терапії у спеціально обладнаному приміщенні в ігровій формі. Наприклад, щоб відновити тактильну чутливість дитині пропонують заняття із різними текстурами (пластиліном, гідрогелем, кінестетичним піском, крупами).