Транзистор повсюдний та важливий компонент у сучасній мікроелектроніці. Його призначення просте: він дозволяє за допомогою слабкого сигналу керувати набагато сильнішим. Зокрема, його можна використовувати як керовану «заслінку»: відсутністю сигналу на «воротах» блокувати перебіг струму, подачею — дозволяти.

Транзистор – це електронний компонент, який керує високим струмом за допомогою низького. Транзистор ще можна назвати напівпровідниковим тріодом. Ця друга назва прийшла до нього від його «батька» – електровакуумного тріода, одного з різновидів так званих «ламп».

Транзистор використовується для обмеження сили струму, що надходить у навантаження, і включається в розрив між джерелом живлення і навантаженням. Тобто транзистор є деякий варіант напівпровідникового резистора, опір якого можна дуже швидко змінювати.

Коротко принцип роботи напівпровідникового транзистора можна викласти так: при підключенні до затискачів емітера та бази напруги однойменного заряду прилад переходить у відкритий стан, при підключенні до цих висновків зворотних зарядів транзистор закривається.