Туман є дуже небезпечним атмосферним явищем. У разі коли горизонтальна видимість зменшується до кількох десятків метрів, створюються несприятливі умови для роботи авіаційного, автомобільного та залізничного транспорту, а також високовольтних ліній електропередач.

Як правило, важко переносять умови підвищеної вологості люди, які страждають на захворювання опорно-рухового апарату. «На дощ» та «на туман» можуть хворіти на суглоби, їх «викручують», трапляються набряки. До симптомів нестачі кисню відносяться запаморочення, слабкість, іноді – легке нудіння.

Маневри в умовах поганої видимості Краще уникати раптових маневрів – обгонів, перебудов, випереджень. Рухаючись у тумані, дуже складно адекватно оцінити рухи інших автомобілів. Не варто довіряти заднім вогням авто, що йде попереду – дистанцію варто тримати відчутно більше, ніж у звичайних умовах.

Тривалість туманів зазвичай становить від півгодини до кількох діб (особливо під час холодів або при зіткненні теплих та холодних повітряних та водних потоків, наприклад, туман понад річкою).