Відчуття виникає як реакція нервової системи на той чи інший подразник і будь-яке психічне явище має рефлекторний характер. Розрізняють основні види відчуттів: нюх, смак, дотик, зір та слух. Крім того, відчуття поділяються на: інтероцептивні, пропріоцептивні та екстероцептивні.
За кількістю органів чуття розрізняють п'ять основних видів відчуттів: нюх, смак, дотик, зір та слух. За суб'єктивною помітністю (за модальністю) відчуттів виділяють зорові, слухові, вестибулярні, дотичні, нюхові, смакові, рухові (м'язові), больові та вісцеральні відчуття.
Відчуття (англ. sensation) – це психофізичний процес відображення прямої дії предметів або явищ на органи чуття. Внаслідок цього впливу (подразнення рецепторів) виникає певне переживання сили, місця впливу, якості явища, що діє на аналізатори.
Поділяються на два виду: контактні (об'єкт діє безпосередньо на рецептори: смакові та дотичні) та дистантні (об'єкт знаходиться на відстані від рецепторів: слухові, зорові). Пропріоцептивні відчуття. Сигналізують про становище нашого тіла у просторі та русі, яке воно здійснює.