conscientious objector; також відмовник совісті, або свідомий відмовник від військової служби, або свідомий відмовник від військової служби за переконаннями совісті) людина, переконанням якого суперечить несення військової служби, що відмовляється на цій підставі від її проходження.

Так, відповідно до документа, «невиконання підлеглим наказу начальника… у період воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту або ведення бойових дій, а також відмова від участі у воєнних чи бойових діях» каратиметься позбавленням волі до трьох років.

Ухиляння від призову: що за це може бути Адонін пояснив, що ухилістів від служби в армії чекає кримінальна відповідальність. Найчастіше їх залучають за статтею 336 Кримінального кодексу. України – Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років).

328 Кримінального кодексу РФ, стаття передбачає: штраф за ухилення від армії; арешт терміном від 3 до 6 місяців; позбавлення волі терміном до 2 років.