Вісь симетрії – один із елементів симетрії кристалів, – уявна пряма, при повороті навколо якої на той самий кут відбувається поєднання рівних частин геометричної фігури. При повороті на 360° поєднання граней у різних кристалах можливо два, три, чотири чи шість разів (т.е.

При дії осей симетрії Ln грані кристала поєднуються з тотожними ним шляхом повороту на кут α (мінім. кут повороту, що приводить фігуру до самосуміщення), що визначається порядком осі n=360/α (рис., а). Отже, порядок осі дорівнює числу самосуміщень об'єкта при повному повороті на 360 °.

Осьовий симетрією називається симетрія, Проведена щодо прямої. При осьовий симетрії будь-якій точці, розташованій по один бік прямої, завжди відповідає інша точка на другій стороні цієї прямої. При цьому відрізки, що з'єднують ці точки, перпендикулярні до осі. симетрії.

Симетрія кристалів – закономірність атомної будови, зовнішньої форми та фізичних властивостей кристалів, що полягає в тому, що кристал може бути поєднаний з самим собою шляхом поворотів, відображень, паралельних переносів (трансляцій) та ін. симетрії, і навіть комбінацій цих перетворень.