Вогонь інтенсивний процес окислення (горіння), що супроводжується випромінюванням у видимому діапазоні та виділенням теплової енергії. У науці – сукупність розпечених газів (низькотемпературна плазма), що виділяються в результаті: хімічної реакції (зокрема вибуху);

Коли вогонь розігріває навколишнє повітря, відбувається конвекція: гаряче повітря, що містить, крім іншого, гарячу золу, піднімається, а холодний (який містить кисень), опускається, підтримуючи вогонь і надаючи полум'я його форму.

Тому вогонь, що спостерігається в земних умовах, іноді вважають особливим, проміжним станом речовини – низькотемпературною плазмою. На Землі плазма майже не зустрічається і здебільшого сконцентрована у верхньому шарі атмосфери – іоносфері (від 60 до 1000 км. над рівнем моря).

З газу з домішками Свічення гарячого газу ми бачимо як полум'я, колір якого залежить від температури та складу хімічних домішок. При горінні твердого палива світяться в основному розпечені тверді частинки, що несуть повітря. Тому можна сказати, що вогонь на полінах – це розпечений до свічення дим.