Зигота (від ін. -грец. ζυγωτός – "спарений", "подвоєний") – клітина, яка утворюється при злитті чоловічої та жіночої статевих клітин (гамет) та містить подвійний набір хромосом, що складається наполовину з хромосом сперматозоїда, наполовину – яйцеклітини.
У людини запліднення яйцеклітини відбувається у фалопієвій трубі. Запліднена яйцеклітина називається зиготою. Стадія зиготи у людини триває близько 24-28 годин від моменту запліднення яйцеклітини до поділу зиготи на дві дочірні клітини.
статевим шляхом. У клітинах нитки формуються рухомі гамети. Вони, з'єднуючись попарно, утворюють зиготу, яка перетворюється на зигоцисту, що переживає несприятливі умови. У сприятливих умовах у ній відбувається мейоз, і гаплоїдні клітини, що утворилися, дають початок новим ниткам улотриксу.
Після проникнення сперматозоїда в яйцеклітину утворюється зигота – запліднена яйцеклітина, одноклітинна стадія розвитку ембріона. У людини стадія зиготи триває перші 26-30 годин розвитку. Зигота приступає до формування ядер.