ЗОЛОТА ОРДА (УЛУС ДЖУЧІ) Монголо-татарська феодальна держава (у сх. джерелах Улус Джучі), засноване на початку 40-х років XIII століття ханом Батиєм (1208-1255+), онуком Чингісхана в результаті завойовницьких походів монголів.

У російських літописах слово «орда» зазвичай означало військо. Його вживання як назва країни стає постійним з рубежу XIII—XIV століть, до цього часу як назва використовувався термін «татари».

Кочові народи займалися скотарством, полюванням, осілі — землеробством. Вирощували хліб, овочі, а в південних районах багато розводили сади з різноманітними фруктовими деревами. Для виробництва тканин вирощували льон та бавовну. Поступово в Орді росли міста, у XIV столітті тільки великих було близько сотні.

золота Орда була найсильнішою державою Східної Європи та північно-західної частини Азії. Російські землі перебували в економічній та політичній залежності від Орди. Залежність Русі від Орди призвела до економічного відставання російських земель від країн Західної Європи та зміни характеру княжої влади.