Стан імунної системи визначають за рівнем імуноглобулінів (IgM, IgG, IgA) та цитокінів у сироватці кровізмісту субполяцій Т-лімфоцитів (клітинна ланка імунітету) та В-лімфоцитів, їх здатності відповідати на антигени та мітогени (гуморальна ланка імунітету).

Імунний статус – Комплексний показник, який дозволяє оцінити стан імунної системи організму людини. Він характеризує кількість та функціональну активність клітин імунної системи. Як правило, оцінка імунного статусу проводиться, щоб зрозуміти, в якій ланці імунної системи відбулося порушення.

Найважливішу роль у функціонуванні вродженого імунітету грають лейкоцити. Серед лейкоцитів уродженого імунітету виділяють фагоцити (макрофаги, нейтрофіли, дендритні клітини), вроджені лімфоїдні клітини, огрядні клітини, базофіли, еозинофіли та натуральні кілери. Ці клітини розпізнають клітини патогенів та вбивають їх.

«Імунограма» – комплексне дослідження крові, що дозволяє визначити кількість та якість різних клітин, що формують імунітет. Це інноваційне обстеження, одним із основних завдань якого є діагностика імунодефіцитних станів.