Тверде тіло космічного походження, що впало на поверхню Земліназивається метеоритом. На місці падіння великого метеорита може утворитися кратер (астроблема). Один із найвідоміших кратерів у світі – Аризонський.
За складом метеорити бувають кам'яні, залізо-кам'яні та залізні. Кам'яні схожі на земну кору, їх найбільше. Залізні метеорити, можливо, утворилися з ядер невеликих планет, що зруйнувалися. Назва метеоритам присвоюють за місцем знахідки чи найближчим населеним пунктом.
Астероїди — тверді небесні тіла, які значно менші за планети за розміром. Астероїди небезпечні у разі падіння Землі. Відносно невеликі тверді небесні тіла, що згоряють в атмосфері, називаються метеорами, а тіла, що досягли поверхні нашої планети, метеоритами.
Відомо, що залізні метеорити на 90% складаються із заліза та на 9% із нікелю. Ще 1% – домішка інших речовин. З усього цього можна зробити висновок, що за своїм хімічним складом, метеоритна речовина досить проста. Більшість становлять всього вісім елементів: O, Mg, Si, Fe, Al, Ca, Na, P.