Гемоглобін – білок крові, що відповідає за транспортування кисню. На великій висоті у розрідженому повітрі він починає переносити більше кисню, ніж у звичайних умовах. Зміни зберігаються до смерті клітини, тобто до 120 днів, навіть якщо людина спускається з гор.14 Oct 2016

У здорових людей при цьому відбувається насичення гемоглобіну киснем, що зв'язується з червоними кров'яними тільцями. Після того, як людина піднімається на висоту близько 2100 метрів над рівнем моря, насиченість організму оксигемоглобіном (білком гемоглобіну, пов'язаним із киснем) починає падати.

Виникає небезпека гіпоксії – нестачі кисню в крові, що призводить до гірничої хвороби. Симптоми гірської хвороби – головний біль, запаморочення, нудота, втрата апетиту та безсоння, слабкість у м'язах, кашель, біль у грудях. Гіпоксія відчувається більшістю людей на висоті, що перевищує 3000 метрів.

Зниження рівня кисню в тканинах головного мозку спочатку призводить до порушень поведінки, свідомості, а надалі сприяє розвитку набряку головного мозку. Недостатній газообмін у легенях призводить до рефлекторного застою крові в малому колі кровообігу та розвитку набряку легень.