Під час падіння температури тіла до двадцяти семи градусів спостерігається різкий спазм м'язів через розлад роботи судинної системи та зменшується частота дихання. Відбувається сильне зниження тиску, пульс ледь промацується і в людини пропадає ковтальний рефлекс.
Шкіра стає білою та твердою Частини тіла, включаючи ніс, щоки, пальці рук та ніг, особливо сприйнятливі до холоду через зменшення кровотоку в тих областях, де виникло звуження судин. Обмороження може відбутися лише за п'ять хвилин, якщо умови є досить холодними.
Тривала дія холоду може призвести і до переохолодження. Або, як ще називають цей стан, гіпотермії. Гіпотермія виникає, коли тіло людини втрачає тепло швидше, ніж виробляє, тому температура починає швидко падати (зазвичай нижче 35 градусів).
Тіло перестає трястися від тремтіння, а значить його температура наблизилася до позначки в тридцять один градус за Цельсієм. У цей момент кровотік в організмі сповільнюється, а ось нирки працюють зі збільшеним навантаженням, щоб впоратися з надлишком рідини, яку видавлюють суджені судини замерзлих кінцівок.