Регулярне жування жувальної гумки призводить до погіршення короткочасної пам'яті. Несе механічний і хімічний вплив на зуби, руйнуючи пломби, коронки, мостоподібні протези. Якщо довго жувати жуйку на порожній шлунок, можна спровокувати ризик виникнення гастриту та виразки.11 Jan 2022
Одне з досліджень показало, що при попаданні кількох жувальних гумок у травний тракт дитини, у нього може розвинутися кишкова непрохідність, яка супроводжуватиметься запором, сильним головним болем, нудотою та блюванням. Крім того, ковтання жуйки може збільшити ризик задухи.
Якщо жувати жуйку більше одного години на день, є ймовірність появи головного болю. Це пов'язано з надмірним навантаженням на жувальні м'язи та скронево-нижньощелепний суглоб. Таке частіше виникає у людей зі схильністю до головного болю напруги та мігрені.
Жувальну гумку можна жувати не більше 5 хвилин і лише після їжі. Такі рекомендації спеціалістів. Якщо жувати довше і без попереднього прийому їжі, це призведе до виділення в порожній шлунок шлункового соку, що буде сприяти розвитку виразки та гастриту.