5-8 днів після перенесення – імплантований ембріон продовжує розвиватися в ендометрії матки і починається вироблення гормону ХГЛ. 9 день після перенесення – рівень гормону ХГЛ в організмі досить високий, щоб його можна було визначити за допомогою тесту на вагітність.

А на 7-8 день свого розвитку він починає впроваджуватися в товщу ендометрію, проходячи періоди адгезії (прилипання) та занурення. Цей процес називається імплантацією. Він завершується до 10-12 дня після перенесення, після чого ембріон переходить на матковий етап розвитку, а вагітність вважається настала.

У багатьох жінок на 9 днів після перенесення ембріонів тягне живіт, з'являються вагінальні виділення, знижується апетит і проявляється емоційна лабільність. Описані симптоми виникають внаслідок гормональної перебудови організму, а також впровадження в порожнину матки бластоцистів.

Симптоми та ознаки прикріплення ембріона при ЕКЗ Незначні кров'янисті виділення (ВАЖЛИВО! При рясних кровотечах, порівнянних з менструацією, необхідно терміново звернутися до лікаря); Болі, що тягнуть, внизу живота; Збільшення температури до 37°С.