Анафаза I – мікротрубочки скорочуються, біваленти діляться, і хромосоми розходяться до полюсів. Через кон'югацію хромосом у зиготені до полюсів розходяться цілі хромосоми, які з двох хроматид кожна, а чи не окремі хроматиди, як і мітозі. Кожен полюс має генетичний матеріал n2c, у всій клітині 2n4c.

Телофаза \(I\) Відбувається формування ядер. ділиться цитоплазма. Утворюються дві клітини із гаплоїдним набором хромосом. Кожна хромосома представлена ​​двома хроматидами.

У анафазе дочірні хромосоми за допомогою мікротрубочок веретена поділу розтягуються до полюсів клітини. У цей момент у клітці знаходяться два диплоїдні набори хромосом. У телофазі починається деспіралізація хромосом, формується ядерна оболонка, у ядрах з'являються ядерця.

Метафаза (2n4с) – прикріплення хромосом до ниток веретена поділу; спіралізація хромосом досягає максимуму; хромосоми втрачають свою функціональну активність, утворюють екваторіальну (метафазну) платівку. Анафаза (4n4c) – розподіл центромір; розходження нитками веретена сестринських хромосом.