Це призводить до підвищення артеріального тиску та пульсу, можуть розвиватися розлади серцево-судинної системи, людина стає більш сприйнятливою до інфекцій, з'являються страхи, порушення сну, синдром вигоряння та депресії.

Результатом хронічного стресу стає порушення функції, пошкодження та руйнування клітин, зниження активності імунітету, збої у роботі внутрішніх органів та систем людського організму. Тому не дивно, що хронічний стрес – одна з основних причин розвитку різноманітних захворювань.

Під час стресу в організмі людини відбувається почастішання та посилення серцебиття, коливання артеріального тиску (частіше – підвищення), почастішання та поглиблення дихання, або спазм дихальних м'язів, розширення зіниць (загострення зору) та підвищення м'язового тонусу.

Стреси є головними факторами ризику виникнення та загострення багатьох захворювань: серцево-судинних (інфаркт міокарда, стенокардія, гіпертонічна хвороба); шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки); зниження імунітету організму.