У радянські роки тут розташовувався содовий завод та добували вапняк. Після перебудови виробництво занедбано і сюди стали приїжджати перші туристи. Блакитні озера приваблювали своєю неймовірно гарною бірюзовою водою. Вона утворилася через присутність у воді розчиненого вапняку та частинок залізняку.Feb 19, 2021

На місці озер у минулому розташовувалося Всеволодо – Вільвенське родовище, в якому добували вапняк. Пізніше вироблені кар'єри затопили – так утворилися блакитні Олександрівські озера. Вода у водоймах чиста та прозора, слабо мінералізована, дивовижного бірюзового кольору.

У Тульській області Блакитні озера виникли внаслідок людського втручання. У 60-ті роки XX століття в районі села Кондуки стали добувати буре вугілля, поклади пального корисних копалин було виявлено на невеликій глибині. Тому добували його переважно через розробку кар'єрів.

Блакитні озера давно стали прикамським курортом. З'явилися вони після того, як старі рукотворні кар'єри з видобутку вапняку затопили. Саме завдяки його частинкам вода має такий колір.