За запасами нафти, природного пального газу та самородної сірки Західна Азія посідає перше місце у світі. Значними є також запаси цинкових руд, бариту, боратів, літію, корунду, ртуті, азбесту, фосфоритів, залізної руди, калійних солей, свинцю, вольфраму, міді, піриту, сурми, флюориту, целестину, бірюзи, лазуриту та ін.
З рельєфом та з основними тектонічними областями пов'язані родовища корисних копалин, якими надра Зарубіжної Азії багаті. За запасами паливно-енергетичної сировини Азія посідає чільне місце у світі. Це насамперед величезні родовища кам'яного вугілля, нафти та газу.
У закордонній Азії головним районом видобутку газу і нафти є Перська затока. У затоці видобуток ведуть Кувейт, Іран, Саудівська Аравія, Катар, ОАЕ. У 1990-ті роки відчутно виріс видобуток на шельфі морів Південно-Східної Азії – у Брунеї, Малайзії, Таїланді, Індонезії, В'єтнамі.
Виробляється видобуток корисних копалин, є родовища золота, урану, фосфоритів. На узбережжі Каспію видобувають нафту і газ, а також видобуток газу ведеться у пустелях Кизилкум та Каракум. Культура Середньої Азії має давню історію і залишила сучасному людству величезну спадщину.