В окрузі є великі потенційні запаси інших корисних копалин (марганцю, бокситів, нікелю, міді, молібдену, мусковіту, золота, алмазів) На Тиманському та Канинському кряжах розташовані родовища агатів (мис Чаячий, Ліва Невка, Білореченське). На Пай-Хої розташовується Амдермінське родовище флюориту.
Ямало–Ненецький округ займає лідируючі місця в Росії за запасами вуглеводнів, особливо природного газу та нафти. Сьогодні на Ямале видобувається близько 90% всього природного газу в Росії (близько 20% світового видобутку) та понад 14% російської нафти та газового конденсату.
Найголовнішою промисловістю в Салехарді є рибоконсервний завод. Одне із найбільших підприємств рибної галузі регіону. Комбінат займається переробкою риби від заморожування та зберігання до отримання готових рибних виробів та напівфабрикатів. За рік переробляється до 3000 тонн готового продукту.
Ямало-Ненецький автономний округ, або просто Ямал, відомий первозданною північною природою та найдавнішими археологічними пам'ятками. Тільки в тутешньому Куноватському парку можна спостерігати живу «копалину» — стерхи, яких на планеті залишилося лише кілька десятків.