Поблизу вироблявся видобуток мармуру, нині виробляється цементна сировина. У минулому Слюдянка була відома здобиччю слюди-флокопита та лазуриту. На місці міста в 1647 році було створено Култуцький острог, згодом перенесений на місце, де зараз знаходиться селище Култук.

Крім перерахованих вище корисні копалини в горах біля Слюдянки було знайдено ще близько 100 мінералів, таких як апатит, діопсид, волластоніт, головколіт, уранотовіт, менделевіт, голдманіт, азурит, андалузит, афганіт, швидкит, вермікуліт, графіт, доломіт, гідрогетит, кварц, молд, унд, унд. ..

Слюдянки до обласного центру м. Іркутська автомобільною дорогою становить 110 км, залізницею – 126 км. Чисельність населення, що проживає на території району, станом на 1 січня 2021 року, за даними Росстату, склала 38 995 осіб.

Горючі корисні копалини (нафта, природний газ, горючі сланці, торф, вугілля) Руди (руди чорних, кольорових та благородних металів) Гідромінеральні (підземні мінеральні та прісні води) Нерудні корисні копалини – будівельні матеріали (вапняк, пісок, глина та ін), будівельні камені (граніт) та ін.