Що викликає тривогу Основні фактори, що провокують у нас підвищену тривожність: самотність, проблеми на роботі, проблеми у відносинах, здоров'я, оточення та різного роду конфлікти.May 18, 2020

В нормі тривога з'являється тоді, коли людина стурбована якоюсь невизначеною ситуацією або чекає на якісь важливі зміни. Тривога безпосередньо пов'язана з потребою спрогнозувати власне майбутнє, та обумовлена ​​сумнівами у характері цього майбутнього.

У легшій формі тривожність може відчуватися як хвилювання, занепокоєння чи почуття нереальності, ніби ви перебуваєте у «бульбашці». Сильна тривожність може відчуватися фізично. Може виникнути відчуття, що вам важко дихати, ви можете відчувати тиск у грудях або може з'явитися прискорене серцебиття.

Мигдалеподібне тіло (амігдала) – це частина лімбічної системи, зона мозку, яка відповідає за емоції, у тому числі за тривогу. Ця ж зона відповідає за небезпека та відповідь на ситуації стресу. Тривога як адаптаційна реакція є у всіх, але не у всіх виникають тривожні розлади.