Погоду можна описати тиском, температурою та вологістю повітря, силою та напрямом вітру, хмарністю, атмосферними опадами, дальністю видимості, атмосферними явищами (туманами, хуртовицями, грозами) та іншими метеорологічними елементами.
Метеоролог (гідрометеоролог, метеоролог-синоптик, кліматолог) – спеціаліст зі спостереження, аналізу та прогнозування атмосферних явищ. Метеорологи вивчають та пророкують погоду не тільки для того, щоб ми, виходячи з дому вранці, не забули парасольку.
Поточна погоду вимірюють за допомогою спеціальних приладів на метеостанціях та майданчиках, розташованих у всіх регіонах країни. Для збору та передачі метеоінформації використовують універсальний метеорологічний шифр: кожному природному явищу, чи то хмари, чи дощу, присвоюється код.
Опис основних метеоприладів для прогнозу погоди: Термометр – звичний прилад для вимірювання температури повітря та води. Гігрометр – прилад для вимірювання вологості повітря. Барометр – прилад для вимірювання атмосферного тиску. Анемометр – прилад для вимірювання сили та швидкості вітру.