Біоінженерія (включаючи інженерію біологічних систем) – це застосування понять та методів біології (і, в другу чергу, фізики, хімії, математики та інформатики) для вирішення актуальних проблем, пов'язаних з науками про живі організми або їх застосування, з використанням аналітичних та синтетичних методологій. ..

У вузах передбачено модульне навчання за цією спеціальністю. У біологічному модулі вивчають ботаніку, генетику, зоологію, теорію еволюції, фізіологію тварин та людини, ембріологію. У фізико-хімічному – біохімію, біоенергетику, вірусологію, імунологію, клітинну біологію та ін.

Біоінженер – Це вчений, що спеціалізується на цілеспрямованому зміні властивостей живого організму. Біоінженерія – один із найсучасніших напрямів науки, що виник на стику фізико-хімічної біології, біофізики, генної інженерії та комп'ютерних технологій.

Біоінженери вирощують тканини та навіть органи для пересадки, створюють генетично модифіковані організми та біотехнології: наприклад, штами бактерій, здатні очищати воду від нафтових забруднень.