До сімейству належать насіннячкові, кісточкові та ягідні плодові культури (яблуня, груша, вишня, слива, мигдаль, персик, суниця, черешня та ін.), ефірноолійні культури (троянда, лавровишня, мигдаль), декоративні (троянда, спірея, горобина та ін.) , лікарські (шипшина, кровохлібка, глід, аронія, горобина, черемха…

У сімействі Розоцвітих багато культурних рослин. До цього сімейству відноситься більшість плодово-ягідних культур: яблуня, груша, слива, персик, айва, абрикос, полуниця, малина та інші. Є в сімействі Розоцвітих та дикорослі: манжетка, перстач, гравілат та ін.

Сімейство розоцвіті налічує понад 3000 видів. Серед них зустрічаються однорічні та багаторічні трави, листопадні та вічнозелені чагарники та чагарники, дерева. Листя чергове, квіти зібрані в різні типи суцвіть – пензель, парасолька, щиток та ін. Квітки двостатеві з подвійною оцвітиною.

Плоди розоцвітих сухі чи соковиті, листівки, коробочки, горіхи, кістянки, яблука. У формуванні плоду у багатьох пологів бере участь гіпантій, що розростається, що становить основу адаптивності. плодів до різних агентів розповсюдження. Насіння без ендосперму.