Усередині собору зберігся найповніший у світі ансамбль справжніх мозаїк (260 м²) та фресок (3000 м²) першої половини XI століття та значні фрагменти стінопису XVII—XVIII століть. За радянських часів був храмом, що діє, до 1929 року, в 1934 році став музеєм – Софійським заповідником.

Софійський собор Полоцька став культурним та релігійним центром, у ньому знаходилися бібліотеки, архіви, казначейство, зберігалися релігійні святині та розміщувалася княжа усипальниця. За часів Великого князівства Литовського, цей собор був єдиним православним храмом у місті.

Софійський собор (Великий Новгород)

Кафедральний собор Софії Премудрості Божої
РеліквіїІкона Божої Матері "Знамення"; мощі святих: Анни Новгородської, князів Володимира, Мстислава Хороброго та Феодора, святителів Микити та Іоанна
НастоятельМитрополит Новгородський та Староросійський Лев (Церпицький)

Софійський собор знаменитий своєю архітектурою та інтер'єром. Спочатку він будувався як головний храм Русі, тому дуже складно знайти аналогічні будинки, наприклад, у Візантії. Хоча будівельники були виписані з Константинополя. З точки зору символіки високий купол храму нагадує прихожанам про Ісуса Христа.