Товста кишка відокремлюється від тонкої ілеоцекальної клапаном. У товстій кишці відбувається всмоктування основної маси води, електролітів, глюкози, вітамінів та амінокислот, що виробляються симбіотичними бактеріями та формування з хімусу калу, а також накопичення та утримування останнього до виведення назовні.

Ободова кишка не бере безпосередньої участі у травленні. Але в ній всмоктується велика кількість води та електролітів. Відносно рідкий хімус, що потрапляє з тонкої кишки (через сліпу кишку) в ободову, перетворюється на більш твердий кал.

У товстої кишці відбувається найефективніше всмоктування натрію та води. Мікроорганізми, окрім засвоєння харчових речовин, беруть участь також у виведенні шкідливих речовин, функціонуванні імунної системи та інших процесах.

Закінчується товста кишка анальним каналом. Загальна довжина товстої кишки складає від одного до двох метрів. Ободкова кишка виконує наступні функції: обробка її вмісту ферментами, всмоктування поживних речовин, формування та видалення калових мас, виведення токсичних речовин із організму.