1. При послідовному підпорядкуванні поруч можуть виявитися підпорядкові спілки (ЩО і ЯКЩО, ЩО і КОЛИ та ін.). Кома між ними ставиться тільки в тому випадку, коли далі в реченні немає співвідносних слів ТО або ТОДИ.

У розмовній фразі "якщо що" (наприклад, "я тобі подзвоню, якщо що") кома не потрібна, тому що підрядне усічено до одного слова "що" (якщо що станеться). Не потрібна також кома при однорідних додаткових: я знаю, що написати і що сказати. Після частинок: І що ти хочеш мені сказати?

Постановку комою після "якщоможна обґрунтувати двома правилами. По-перше, на стику двох спілок (ЯКЩО і ЗАМІСТЬ ТОГО ЩОБ) кома ставиться, оскільки відсутня друга частина подвійного союзу ЯКЩО… ТО. По-друге, Розенталь допускає відокремлення в цій пропозиції доповнення ЗАМІСТЬ ТОГО ЩОБ ЗДАВАТИСЯ СПОГАДАМ.

Кома перед самотнім «якщо» Перед нами – додаткові умови, і ми завжди ставимо кому перед «якщо»: Я обов'язково подивлюся серіал, якщо увечері буде час. Я обіцяю, що якщо увечері буде час, я дочитаю книгу. Дочекаємось вечора, і, якщо у мене буде час, я перевірю вашу роботу.