Аюрведа – це індійська ідеологія життя, згідно з якою головною цінністю вважається здоров'я. В аюрведе виділяється три типи доші – енергії тіла: вата, піта та капха. У кожній людині є енергія всіх типів, але переважає, як правило, один з них.
Аюрведа показує причини хвороби: на відміну традиційної медицини, дана наука розрізняє шість стадій хвороб, і з її допомогою можна як лікувати захворювання, а й попереджати їх. Врахування законів природи дозволить їжі добре засвоюватися, а нам отримувати енергію, здоров'я та імунітет.
Згідно з легендою, Брама (бог-творець) усно навчив Аюрведе Праджапаті. Згодом святі почали записувати її у вигляді шлок (вірші, гімни) на листі пальмового дерева. Найстаріші з таких трактатів, що дійшли до наших часів, це Чарака Самхіта, Сушрутха Самхіта та Аштанга Санграха.
Аюрведа, Традиційна медична система Індії, зародилася понад 4000 років тому. Вона заснована теоретично у тому, що хвороба викликається дисбалансом життєвої сили тіла (прана). Аюрведа спрямовано відновлення балансу в організмі. Баланс прани визначено рівновагою 3 фізичних якостей (доша): вата, піта та кафа.