Місяць з'явився близько 4,5 млрд років тому, трохи пізніше за Землю. Найбільш популярна гіпотеза про те, що Місяць сформувалася з уламків, що залишилися після «Гігантського зіткнення» Землі та Тейї – планети, схожої за розмірами з Марсом.

З цієї гіпотези, Місяць утворилася як незалежна планета десь у Сонячній системі, а потім внаслідок деяких пертурбацій перейшла на еліптичну орбіту, що перетинається з орбітою Землі. При черговому зближенні із Землею Місяць був захоплена гравітацією Землі та стала її супутником.

Зі зникненням Місяця зміниться і нахил земної осі, що призведе до найсильніших природних катаклізмів. Як найбільш ймовірні причини вибуху «супутниці» Землі вчені зі Сполучених Штатів Америки назвали промінь гамма-енергії, який викидають вмираючі зірки і який може зачепити Місяць.

Зі збільшенням орбітального моменту імпульсу Місяць переходить більш високу орбіту, та її власна швидкість (за третім законом Кеплера) зменшується. Виходить так, що приливне прискорення Місяця призводить до уповільнення її звернення орбітою.