Часи, кирг. кази, узб. qazi, кримськотат. к'азилик') – жир з очеревини, що використовується при приготуванні делікатесної домашньої ковбаси з конини у ряду тюркських народів.

Роблять цю ковбасу з жирного кінського м'яса та сала зі спеціями (чорний перець, часник, зра та інші прянощі), всі інгредієнти набивають у кінську кишку – виходить натуральна оболонка. Як правило, для приготування кази використовується жирне м'ясо з ребер. Кази – холодна страва узбецької кухні.

Кінська ковбаса кази – Дивовижний делікатес. Вона підвищує гемоглобін, дає сили та енергію, підтримує імунітет. А в холодну пору року це найкраще джерело білка. Тим не менш, у деяких країнах діє заборона на м'ясо коня, наприклад в Іспанії, Великобританії, Ірландії, Канаді та США.

У чим відмінність кози від шужука? У способі приготування. В автентичному рецепті для кази вибирають кінське м'ясо на ребре і філе поперекової частини, тому що там більше жиру. Ці шматки заправляли спеціями, та був наповнювали ними, не розрізаючи, кишки.