Сардіна промислова назва трьох родів риб сімейства оселедцевих – сардіна пільчарда (Sardina), сардінопс (Sardinops) і сардинелла (Sardinella). Термін може походити від назви середземноморського острова Сардинія, довкола якого колись було багато сардин.

Сардіна, в відмінність від оселедця, менш калорійна (на 100 г припадає 118 ккал) і містить менше жиру, всього 4,5 г. Це, мабуть, її основне відмінність. При цьому сардіна, як і оселедецьбагата великою кількістю білка (19,4 г), який легко засвоюється організмом.

У СРСР та Росії виготовляються зі свіжої та морозива сардини 1-го сорту – атлантичної та тихоокеанської, а також інших близьких до них риб. Рибне м'ясо в консервах має соковиту консистенцію, вільно і повністю відокремлюється від кістки і володіє приємним, злегка кислуватим. смаком.

Сардіна містить комплекс вітамінів, зокрема вітамін D. Риб'ячий жир у 5 разів ефективніший за рослинні олії, він знижує вміст холестерину в крові. Жири, що знаходяться в печінці риб, багаті на вітаміни А і D. М'язова тканина риби містить вітаміни групи В, які допомагають організму засвоювати білки.