Водяний мозоль Водяний мозоль (водянка) – це міхур на поверхні епідермісу, який утворюється в результаті тертя ніжної шкіри про грубі поверхні. Всередині водянки збирається прозора рідина (лімфа).

Механізм утворення водяних мозолів Порожнина (бульбашка), що утворилася, швидко заповнюється міжклітинною рідиною. Виникнення водянки є фізіологічним процесом захисту організму від проникнення стафілококової або стрептококової інфекції у травмовані шкірні покриви.

Це пояснюється тим, що водяні, що лопнули. мозолі можуть інфікуватися, застерігає Сьюзанн Левін, доктор медицини, мозольний хірург, доцент-клініцист у коледжі педіатричної медицини Нью-Йорка та автор книги "Мої ноги вбивають мене". У жодному разі, проте, не протикайте (проколюйте) пухир, викликаний опіком.

Американська медична асоціація ортопедів застерігає відразу намагатися проткнути мозоль, тому що в результаті виходить відкрита рана, вразлива до ще гіршого роздратування та інфекції. Однак якщо мозоль натерта на особливо чутливому місці, типу мізинця, краще акуратно проткнути її і після ретельно обробити.