Сибірська корона у вигляді стилізованого зображення оленячих рогів — традиційний елемент національного орнаменту народів ханти та мансі, які займаються оленярством. Прапор офіційно затверджено 20 вересня 1995 р., уточнено 10 лютого 1998 р. Його пропорція – 1:2.

Смолоскип на середньому зубці символізує нафтогазовидобувний промисел. Обід з орнаменту на короні відбиває культуру корінних народів півночі. Ведмеді – священні тварини для хантів та мансі. Також ведмідь — охоронець землі та господар тайги.

· Синій колір, як і на прапор автономного округу, що символізує водні ресурси регіону. · Зелений колір – Символ безкрайньої сибірської тайги. · Білий колір нагадує про сувору зиму. · Золота земельна корона показує статус суб'єкта федерації.

Смарагдовий колір символізує тайгу, що оточує місто. На смарагдово-зеленому фоні в нижній частині герба зображена символічний білий птах (білий журавель, стерх) з розкритими крилами, що ніби охоплюють всю сферу. Білий птах символізує собою чистоту, унікальність географічного розташування міста.