Олег організував структуру держави в такий спосіб, щоб у управлінні територіями йому допомагали місцеві князі та намісники. Надалі він продовжив розширення держави за рахунок довколишніх територій. Під владу київського князя 883 року відійшли землі древлян, 884-го – сіверян і 885-го – радимичів.
Коли Олег зайняв Київ, то проголосив його столицею Русі, що об'єднувала північні та південні території. З цього, власне, і було прийнято розпочинати історію держави, що отримала історичну назву Російська Земля. Хоча все-таки це був наступний етап після створення Російського князівства в Ладозі, а потім у Новгороді.
Здобувши владу над новгородськими землями після смерті Рюрика, як регент його малолітнього сина Ігоря, Олег захопив Київ і переніс туди столицю, об'єднавши цим два головні центри східних слов'ян.
Утворення єдиної держави Київської Князь Олег головне завдання у період свого правління вважав розширення кордонів залишеного йому князівства. Треба було встановити контроль над водним торговим шляхом, що пролягав Наддніпрянщиною, щоб безперешкодно вести торгівлю зі Східною Візантією.