Відчуттям кома в горлі переважно супроводжуються: Захворювання ЛОР-органів (ангіна, тонзиліт, епіглоттит, фарингіт). Захворювання щитовидної залози (ендемічний зоб, дифузний токсичний зоб, аутоімунний тиреоїдит). Новоутворення у сфері шиї. Остеохондроз шийного відділу хребта.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт у горлі при ковтанні, Є відчуття стороннього тіла, захриплість голосу або першіння, то краще відразу звернутися до фахівця. Не намагайтеся діагностувати та вирішити проблему самостійно. Запишіться на прийом до лікаря. Отоларинголог огляне горло щодо наявності ознак інфекції.

Почуття кома в горлі (відчуття грудка, стороннього тіла, почуття «неповного ковтання», відчуття тиску в області гортані та глотки) – частий ознака перезбудження нервової системи. Цьому супроводжує відсутність патології з боку рото- та носо-глотки, щитовидної залози.

Комок у горлі трапляється при нормальних розмірах щитовидної залози і може бути відсутнім при її збільшенні, тобто при зобі залози. Навіть при значному збільшенні щитовидної залози (до 50-100 мл і більше) людина може не відчувати ніякого занепокоєння, крім косметичного (і навіть без нього за широкої шиї).