У вузі бакалавра готують 4 роки, спеціаліста чи магістра — ще рік, а шкільний курс занять займає півтора роки. Після отримання свідоцтва пілоту ще потрібно перевчитися на конкретний тип повітряного судна, на якому він працюватиме.
Навчання цієї відповідальної та непростої професії, у будь-якому випадку, триватиме не менше 5 років (навіть при вступі до ССЗ). Більше того, під час навчання у вузі у заочній чи вечірній формі на освоєння професії пілота знадобиться витратити 6 років, а при вступі до ССНУ після 9-го класу – на 4 місяці більше.
Великі компанії, такі як «Аерофлот», приймають пілотів, які вже налітали певну кількість годин (1200–1500), тому випускники навчальних закладів спочатку працевлаштовуються у невеликі регіональні або чартерні авіакомпанії (наліт від 800). годин), а потім проходять додаткове навчання, що дозволяє …
Ціна навчання – від 800 тисяч рублів. У Європі та США ціни дещо нижчі (близько 7 тисяч доларів), але треба враховувати, що доведеться платити за проживання, переліт та ще й складати обов'язковий іспит з англійської мови».