– Можна сповивати дитину до 7-8 місяців, а іноді – довше. До 2-3 місяців діти краще сплять із зафіксованими ручками. Але в міру того, як рефлекс Моро знижується, налагоджує годівлю та сон – зазвичай це відбувається до 3-4 місяців – поступово потрібно привчати дитину до сповивання без ручок.
Основними мінусами сповивання є: неможливість налаштувати температуру. Через це немовля перегрівається. На шкірі малюка з'являються попрілості, пелюшковий дерматит. Постійне знаходження в товстій теплій пелюшці призводить до недостатнього фізичного та емоційного розвитку.
Часто можна укласти дитини спати у звичайному одязі для новонароджених. В цьому випадку сповивати перед сном не має сенсу. Нетуге сповивання, коли малюк може підібгати ніжки, на нічний сон (іноді й денні сни) тривожного, легковозбудимого малюка – однозначно варто спробувати.
Одному малюку вже за 2 місяці можна комфортно спати без сповивання, або перейшовши на т.з. вільне сповивання, коли обмежені у русі лише ніжки. А інша дитина аж до 6-7 місяців не може заснути, якщо її руху не обмежити.